Kosmetika

SPF Apsauga veidui

SPF Apsauga veidui
Priemones su stebuklingomis raidėmis ant buteliuko mes įpratome vartoti karštomis saulėtomis dienomis, kad nesudegti dirbant sode ar ilsintis paplūdimyje. Tačiau jau ir dabar, nors lauke vis dar debesuota ir saulė retai mus palepina, reiktų nepamiršti kremų su SPF.

Kosmetika su SPF apsauga

Apsauga nuo saulės SPFKaip gi pasirinkti teisingas priemones ir kodėl gi reikia saugoti nuo žalingų saulės spindulių ne tik veido odą, bet ir lūpas bei plaukus.

Ar reikia apsaugos debesuotą vasaros dieną?

Nepaisant to, kad nėra tiesioginės kaitros, saulė nelepina, tačiau saulė į žemę siunčia spindulius ir per debesis. Saulė dalinasi ir žalingais α-spinduliais.

Saulės spinduliavimas egzistuoja dviejų tipų: β-spinduliai (UVB), kurie stimuliuoja odoje melanino formavimąsi ir taip skatina įdegį. α-spinduliai (UVA) nesuteikia odai diskomforto, pvz. įvairiausių nudegimų ar paraudimų, neskatina įdegio, tačiau patenka į gilesnius odos sluoksnius ir turi įtakos mūsų ląstelėms, stimuliuodami fotosenėjimą ir netgi odos vėžį.

Priemonės su SPF gali apsaugoti nuo kenksmingo saulės spinduliavimo, tik svarbiausiai – teisingai juos išsirinkti.

Kosmetika su SPF veidui

Priemonės veidui su SPFRenkantis veido kosmetiką su SPF apsauga būtina atsižvelgti ir į skaičius, ir į tai, kokią apsaugą suteikia ši priemonė – kad ji apsaugotų ir nuo UVA ir UVB spindulių. Patartina, kad šios priemonės turėtų fizikinius ir cheminius filtrus.

Fizikiniai filtrai – tai titano dioksidas ir cinko oksidas. Jie sudaro ant odos tarytum plėvelę, kuri atspindi saulės spinduliavimą. Priemonės su tokiais filtrais pakankamai hipoalergiški ir neužkemša porų. Tiesa, jie dažniausiai tiršti ir yra baltos spalvos.

Cheminiai filtrai, kaip taisyklė, yra įvairioje dekoratyvinėje kosmetikoje: toniniuose kremuose, pudrose. Jų sudėtyje gali būti tokios medžiagos, kaip cinomatai, sulfatai, silikonas. Šios medžiagos leidžia neutralizuoti neigiamą saulės poveikį odai.

SPF lygį reikia pasirinkti pagal savo odos problemiškumą. Jei oda yra linkusi į pigmentaciją, net ir nesant saulei reikia pradėti naudoti priemones su 25 apsauga, o karštomis dienomis – ir 50. Taip išvengsite dėmių. Jei panašių problemų su oda neturite, optimali priemonė – su 10-15 apsauga, o saulėtomis dienomis – 25-30.

Svarbu! Dauguma klaidingai mano, kad jei jie naudojasi 2-3 priemonėmis su SPF, tuomet jie gauna dvigubą apsaugą nuo saulės. Bet šiuo atveju negalioja matematika 15+15: jei jūs naudojate toninį kremą su SPF 15, ir dar ant viršaus pasitepate kremu nuo saulės SPF 15, tuomet apsauga padidėja 1-2 SPF. Tad nesitikėkite, kad tokiu atveju jūsų apsauga padidėja iki 30.

Tiesa, nebūtina naudotis keliomis SPF priemonės, užtenka ir vienos, svarbiausiai tinkamai parinktos: toninis kremas, pudra arba kremas. Pagrindinė taisyklė čia: visas priemones su SPF reikia atnaujinti kas 3 valandas.

Lūpdažiai su SPF

Lūpų apsauga SPFLūpos – tai pati švelniausia ir labiausiai neapsaugota mūsų veido zona. Netekusios lipidų sluoksnio, jos labai greitai džiūsta, pastoviai reikalaudamos drėgmės. Raudona lūpų spalva ypač jautri mechaniniams pažeidimams ir ultravioletinių spindulių poveikiui. Saulės spinduliai gali iššaukti šioje zonoje tiek smulkių raukšlelių susidarymą, tiek ir onkologinius darinius.

Todėl vasaros metu stipriai rekomenduojama naudoti balzamą lūpoms arba lūpdažį su SPF apsauga. Šios priemonės suteikia papildomą sluoksnį, kuris saugo lūpas nuo ultravioletinių spindulių, gerai maitina ir drėkina lūpas.

Apsauga nuo saulės plaukams

Apsauga nuo saulės plaukams Ultravioletinis spinduliavimas turi neigiamą poveikį ir plaukams. α-spinduliai sausina galvos odą, iššaukia dehidrataciją, plaukai ima lūžinėti. β-spinduliai naikinančiai veikia plaukų pigmentą, nesvarbu, ar jis natūralus, ar dirbtinis. Taip pat plaukus paverčia blyškiais. Taigi, po kiek laiko plaukai netenka savo apimties, gali pradėti kristi, sunkiai šukuojami. Tačiau ir čia egzistuoja visas arsenalas priemonių, kurios padeda kovoti su šiais reiškiniais: jos drėkina, atstato gyvybines jėgas.

Vieną kartą per savaitę naudokite kaukes plaukams su keratinais, vitaminais ir antioksidantais – šios medžiagos stiprina plaukus, didina jų apimtį ir suteikia elastingumo.

Žinoma, kiekvienąkart išeidami į lauką, naudokite įvairius purškiklius su SPF filtrais, nenusiplaunamais kondicionieriais arba losjonais. Jie suteiks plaukams apsauginę plėvelę, kuri apsaugos nuo neigiamų saulės spindulių.

Neigiamas spinduliavimas veikia mus net ir vėsiomis dienomis, kai mes nematome saulės per pilkus debesis. Ir nesant tinkamos priežiūros, oda yra bejėgė prieš UVA spindulius, kurie pastaruoju metu veikia vis aktyviau dėl mažėjančio ozono sluoksnio.

Kosmetika su SPF – tai “apsauginiai drabužiai”, kuriuos privalome dėvėti. Juk norime išlikti dar ilgai jauni, o ką jau kalbėti apie onkologinių ligų grėsmę.

Apie grožio klubą

Grožio Klubas

Išskirtiniai stiliaus, mados, grožio bei sveikatos patarimai kuriais gali pasinaudoti visi.

Komentarai

Spauskite čia ir komentuokite