Makiažas

Akių pieštukas – kaip naudoti?

Akių pieštukas - kaip naudoti

Kontūrinis akių pieštukas – kiekvienos moters kosmetinėje esanti priemonė. Tačiau taisyklingai ja naudotis moka anaiptol ne kiekviena.

Akių pieštukų tipai

Kontūrinių pieštukų sudėtis panaši į lūpų dažų. Juose esama vitaminų, riebalų, vaško, aliejų. Kaip ir piešimo pieštukai, akių apvadų pieštukai gali būti kieti, vidutiniai ir minkšti. Kietumas parenkamas priklausomai nuo efekto, kurį norėtumėte sukurti.

Pernelyg kietas pieštukas gali traumuoti jautrią vokų odą, o per minkštas greitai lūžta, gali išskysti bent kiek aukštesnėje temperatūroje.

Jei pakeitusi akių makiažo pieštuką pastebėjote, kad akys ėmė labiau traiškanoti, rausti ar sausėti – turėkite omenyje, kad tai gali būti alerginė reakcija. Tokiu atveju šios priemonės daugiau nebenaudokite.

Akių apvadų pieštukų apvalkalas gali būti medinis arba plastikinis. Jei jums labiau prie širdies mediniai pieštukai, būtinai įsigykite ir gerą drožtuką. Kiek praktiškesnis pasirinkimas – pieštukas plastikiniame korpuse. Visų pirma todėl, kad šerdis visada bus vienodo storio. Antra, jo nereikia drožti, užtenka pasukti galiuką – ir išorėje esanti šerdies dalis vėl pailgėja.

Kaip išsirinkti akių pieštuką?

Apatinio voko pieštukasPirkdama pieštuką visų pirma atkreipkite dėmesį į jo smaigalį – čia neturėtų būti jokių dėmių ar apnašų. Jei tokių atsirado – vadinasi, pieštukas buvo laikomas netaisyklingai arba jau yra panaudotas.

Prieš pirkdama būtinai pasinaudokite mėginuku – brūkštelėkite pieštuku ant rankos. Ar linija brėžiasi lengvai, ar tenkina spalva?

Jei naujas ką tik įsigytas pieštukas apskritai nebrėžia, tai dar nereiškia, kad jis blogas. Naujo pieštuko galiukas gali būti šiek tiek uždžiūvęs – jį atgaivins keletas brūkštelėjimų per popierių. Pabraukėte per popierių – ir vis dar jokio rezultato? Vadinasi, pieštukas tikrai pasenęs arba nekokybiškas.

Svarbiausias kontūrinio pieštuko kokybės požymis – brėžiamos linijos vientisumas. Nubrėžto kontūro spalva turi būti tolygi, linija – šiukštu be gumuliukų.

Kaip teisingai naudoti akių piešuką?

Viršutinio voko pieštukasAkių apvadų pieštuko spalvą galite rinktis vadovaudamasi daugybe kriterijų: jį galima derinti prie plaukų, akių spalvos, taip pat rūbų, makiažo stiliaus.

1. Jei jūsų oda šviesi, o plaukai – tamsūs, idealiai tiks tamsiai rudas arba tamsiai pilkas pieštukas. Galite ryškinti akis ir juodu, tačiau jį turėtumėte gerai išsklaidyti, kad linija nebūtų pernelyg griežta.

2. Tamsaus gymio juodaplaukėms tinka įvairūs kontūrinio pieštuko atspalviai, jos gali rinktis ne tik juodą, bet ir violetinę, chaki spalvas.

3. Šviesios odos šviesiaplaukėms žvilgsnį efektyviai išryškins pilką metalinį blizgesį turintis pieštukas, taip pat galima rinktis žydrą, sidabrinį.

4. Jei esate tamsesnio odos atspalvio šviesiaplaukė, jums rekomenduojami šviesūs, šalti atspalviai: tiks mėlynas, melsvai žalias, tamsiai violetinis atspalvis.

5. Raudonplaukėms geriausia rinktis rudus, šviesiai pilkus, bronzinius atspalvius apvadams.

6. Jei akys nedidelės, gilios, verčiau atsisakyti juodų kontūrų. Tamsiai pilka ir ruda spalva taip pat vargu ar tiks. Kur kas geriau ir efektingiau atrodys šviesūs, vaiskūs tonai – žydras, alyvinis, žalias.

7. Darantis dieninį makiažą, apvadus geriausia lengvai išsklaidyti, kad linija nebūtų pernelyg aiški ir griežta.

8. Kad žvilgsnis būtų išraiškingesnis, apvedusi akis kontūriniu pieštuku, viršutinį voką padenkite identiško atspalvio šešėliais. Ir išsklaidykite liniją storu šepetėliu, kad šešėliai ir apvadai taptų viena visuma. Tada padažykite blakstienas tušu.

9. Nepaisykite rekomendacijų kontūrine linija pabrėžti tik apatinį arba tik viršutinį voką. Tai atrodo nenatūraliai. Todėl kontūrą reikėtų brėžti ant abiejų vokų, ties blakstienų augimo linija, tačiau galite vienur ją padaryti vos pastebimą, o kitur – ryškesnę ir sodresnę.

10. Nebijokite eksperimentuoti skirtingais pieštukų atspalviais, pamėginkite juos derinti vieną su kitu.

Apie grožio klubą

Grožio Klubas

Išskirtiniai stiliaus, mados, grožio bei sveikatos patarimai kuriais gali pasinaudoti visi.

Komentarai

Spauskite čia ir komentuokite