Ir vėl atsistojusi prie pilnos rūbų spintos ūmai suvoki, kad neturi ką apsirengti? Akivaizdu, kad tapai netinkamo garderobo formavimo auka! Kaip išspręsti šią problemą, o dar svarbiau, kaip susitvarkyti rūbų spintą? Apie tai dabar ir pakalbėsime.
Ar tikrai visa esmė tame, kad tavo spintoje per mažai rūbų? O gal tu paprasčiausiai nežinai, kaip dėvėti tai, ką jau turi? Kaip išlikti stilinga ir rengtis nepriekaištingai nepriklausomai nuo biudžeto, kurį gali skirti savo rūbams? Pasirodo, meno pirkti tinkamus ir teisingus rūbus (o taip pat juos derinti tarpusavyje) galima išmokti!
Pasak statistikos, dauguma žmonių dėvi tik 10 procentų savo rūbų.
Jei tu taip pat, nepaisant spintos dydžio, vis dažniau puoli į neviltį neturėdama ko apsirengti – esi gyva šios prielaidos iliustracija.
Inventorizacija neišvengiama
Kad pati susivoktum savo garderobe, nepagailėk skirti tam dienos. Teks negailestingai atskirti rūbus, kuriuos dar vilkėsi, ir tuos, su kuriais reikia atsisveikinti be jokių sentimentų. Taigi sąžiningai išversk visą spintą, tvarkingai sudėliok rūbus ir pasiruošk matuotis. Rūšiuodama rūbus gali išskirstyti juos į keletą kategorijų: “Renginiams”, “Į darbą”, “Kasdienai”, “Pasimatymui”, “Namams”, ir pan.
Galima išskirstyti rūbus į tuos, kurie tau patinka ir tuos, kurie ne prie širdies. Tiesa, vertink juos ne pagal tai, kaip atrodo ant pakabos, o pagal tai, kaip dažnai juos rengiesi. Mylimųjų kategorijai turėtum priskirti ne tą siaurutę suknelę, kurią įsigijai su nuolaida Paryžiaus butike, bet dabar įsispraudi tik po iškrovos dienos, o tai, ką vilkėdama jautiesi patogiai ir gerai. Nereikalingųjų kategorija – tai beviltiškai pasenę rūbai, kurių išmesti vis nesiryžti, tačiau ir vilkėti neturi jokio noro. Nuostabiąją suknelę gali pakabinti visai atskirai, prie proginių, itin retai dėvimų rūbų.
Kada rūbą tikrai privalai išmesti?
Žiūrėdama į save veidrodyje vertink atvaizdą maksimaliai griežtai: “Taip, dėvėsiu”, “Ne, niekada!”, “Ypatingoms progoms”. Besimatuodama pamėgink skirtingus rūbų derinius, žvilgtelėk, ką galima dėvėti, derinti kitaip, nei esi įpratusi. Gali būti, kad senas sijonas, kurį jau norėjai nurašyti kaip nereikalingą, suskambės naujai prie tavo naujo švarkelio.
Ir vis dėlto esama tam tikrų objektyvių kriterijų, kokius rūbus primygtinai rekomenduojama išmesti arba atiduoti labdarai:
Jei metus ar dar ilgiau jo nedėvėjai. Šis daiktas tik užima vietą spintoje. Veikiausiai jo valanda taip ir nebeišauš.
Rūbas tau netinka, paryškina tavo trūkumus. Verčiau neguosk savęs, kad dar pavyks sulieknėti, kad galėsi išsigelbėti parinkusi tinkamų aksesuarų. Susitaikyk su mintimi: tas rūbas tau paprasčiausiai netinka!
Garbaus amžiaus rūbai. Nors vintažinis stilius turi savo žavesio, rūbams, kurie paseno ir susidėvėjo, tavo spintoje – ne vieta. Atsimink, kad jei neišsiskirsi su senienomis, tavo spintoje liks vis mažiau vietos naujienoms.
Po nuodugnios revizijos spintoje turėtų likti tik tie rūbai, kuriais esi patenkinta ir kurie tau tinka. Nepulk į paniką, jei tokių rūbų liks visai nedaug. Juk likusių vis tiek dėvėti negali!
Rūbai, be kurių neapsieisi
O dabar – žvilgtelėk į spintą nauju žvilgsniu ir pasitikrink, ar turi visus būtiniausius garderobo elementus.
Vasarai tau reikia mažiausiai dviejų palaidinių, elegantiško lengvo kostiumėlio, dvejų marškinėlių, sijono, tinkančio prie palaidinių ir kostiumėlio, džinsų, laisvalaikio kelnių, lengvo laisvalaikio švarkelio, vasarinės suknelės. Taip pat prie tavo rūbų turėtų derėti keletas porų batelių, basutės, sportiniai bateliai.
Šaltojo sezono garderobas – kiek gausesnis: žieminis ir demisezoninis paltai, striukė, dalykinis kostiumėlis, džinsai, šiltos patogios kelnės, sijonas, bent 3 megztiniai, keletas golfų, keletas šalikų, kepuraitė. Prireiks patogių žieminių bei demisezoninių batų ir bent vienos poros elegantiškų batų ypatingoms progoms.
Pasak stilistų, visa paslaptis glūdi tame, kad rūbai turėtų idealiai derėti vienas prie kito: palaidinės – ir prie sijono, ir prie kelnių, ir prie kostiumėlio.
Psichologiniai niuansai
Kai kurios moterys rūbus linkę stipriai pervertinti. Tarsi ne jos dėvėtų rūbus, o atvirkščiai – rūbai riktųsi jas. Tokiu atveju renkantis rūbus dingsta lengvumas, žavus nerūpestingumas, suteikiantis stiliui individualumo: viskas derinama itin griežtai, laikantis tam tikrų kanonų, rūbai pasirenkami ne pagal gyvenimo stilių, o atvirkščiai – gyvenimo stilius derinamas prie rūbų. Tai įspraudžia į tokius beviltiškus rėmus, kad naujų rūbų paieška tampa nebe malonumu, o darbu.
Kitas kraštutinumas – kai į rūbą sutelkiama pernelyg daug vilčių. Rūbas padeda formuoti tam tikrą įvaizdį. Tačiau rūbas niekada negarantuos, kad gausi svajonių darbą, suviliosi svajonių vyrą ar išspręsi kitas savo problemas. Todėl ramiau vertink situaciją, esą neturi ko apsirengti. Net jei spinta bus pilnutėlė, vargu ar nuo to tapsi laimingesnė – tavo problemos niekur nepasitrauks.
Kaip neprisipirkti per daug
Tavo pirkiniai turėtų būti ne stichiški, o planuoti. Jei suplanavai pirkti kelnes, tikrai neverta pirkti dar ir marškinėlių vien todėl, kad jiems taikoma nuolaida. 🙂
Privalai tiksliai žinoti, kokią sumą gali skirti pirkiniams. Jei esi itin išlaidi, pirmiausia į parduotuvę gali nueiti palikusi namuose kortelę. Pasimatuok, kas tau tinka, gerai pagalvok, ar rūbo tikrai reikia. Jei tikrai – grįši kitą kartą, jau su pinigais.
Nepasiduok draugių ar pardavėjų įkalbinėjimams. Daiktas, kurį įsigijai ne dėl to, kad patiko tau pačiai, o tik todėl, kad kažkas įkalbėjo, vargu ar bus tau labai reikalingas.
Sudaryk rūbų, kurių tau reikia, sąrašą, pagal tai, kaip greitai jų norėtum įsigyti. Tai padės išvengti akimirkos pirkinių: žinodama, kad dabar tau labiausiai reikia striukės pavasariui, vargu ar susigundysi įsigyti suknelę su nuolaida “kitoms Kalėdoms”.
Rinkdamasi rūbus prisimink, kokius jau turi. Jei abejoji, ar naujasis pirkinys derės prie konkretaus turimo rūbo – ateik į parduotuvę kitą dieną ir atsinešk rūbą, prie kurio derinsi.
Dažniau pasikliauk klasikiniu stiliumi – jis visada madingas.
Išpardavimų spąstai slypi tame, kad esi tiesiog skatinama pirkti – netgi tai, ko tau nereikia. Kaskart, kai per išpardavimą įsigyji nereikalingą daiktą, laimi pardavėjai. Tačiau jei su nuolaida perki tai, ką planavai ir ko tikslingai ieškojai – laimėtoja esi tu. Nesileisk manipuliuojama ir pirk tik tai, ko tau reikia!
Komentarai