Sveikata

Kaip labiau pasitikėti savimi?

Kaip labiau pasitikėti savimi

Dauguma moterų, matyt, tikrai gali pripažinti tą faktą, kad pasitikėti savimi ne visuomet yra taip jau ir paprasta, ypač, kai yra kalbama apie tarpusavio santykius. Juk, matyt, teko pastebėti, jog bendraudama su skirtingais žmonėmis – tiek vyrais, tiek moterims, ne visada galite jaustis laisvai ir užtikrintai, kadangi nepakankamai pasitikite savimi.

Svarbu pridurti, kad nepasitikėjimą savimi gali lemti daugelis priežasčių, tačiau tikriausiai viena pagrindinių priežasčių yra tam tikras tėvų auklėjimas vaikystėje. Jeigu anksčiau buvote nuvertinta tėvų, artimųjų, natūralu, kad pasitikėjimas savimi šiandien gali būti itin sumenkęs.

Pasitikėjimo savimi stiprinimasIš tikrųjų nepasitikėjimas savimi ilgainiui gali atnešti labai daug žalos, kuri gali pakenkti ir sveikatai. Apskritai skaudžiausia yra turbūt suprasti, kad pernelyg didelis nuolankumas, mandagumas, jautrumas bei stengimasis suprasti ir atjausti kitus žmones gali pavirsti tiesiog manipuliacija Jumis, o taip pat ir naudojimusi Jūsų gerumu. Todėl vėliau Jums teks susidurti su daugybe neigiamų emocijų, užsislėpusių Jūsų viduje.

Pasitikėjimo savimi stiprinimas

Yra keletas būdų, kurie gali Jums padėti išsiugdyti pasitikėjimą savimi. Šių taisyklių tiesiog privaloma laikytis, jeigu norite kitų akimis atrodyti tikrai užtikrinta bei pasitikinti savimi asmenybė. Visa tai padės Jums puoselėti gerus tarpusavio santykius, o taip pat, svarbu pabrėžti, kad žmonės Jums labiau norės jausti pagarbą nei Jumis manipuliuoti.

1. Turite išmokti pasakyti “ne”. Jei eilinį kartą į Jus kažkas kreipiasi pagalbos ir nori, kad padėtumėte atlikti kokią užduotį ar pan., o Jūs šiuo metu turite krūvas nenuveiktų darbų, kurie yra itin aktualūs Jums, tokiu atveju, tikrai turite nebijoti ir tiesiog mandagiai atsakyti, kad negalite padėti. Be to, Jums visai nebūtina iš karto pulti aiškintis, kodėl negalite padėti.

2. Mokykitės tinkamai reaguoti į kritiką. Jums tikrai nereikia pradėti audringai ir kartais karštakošiškai reaguoti į pasakyta vieną ar kitą, galbūt ne visai malonų komentarą Jums. Pirmiausia, jeigu matote, kad kritiką Jums sako tikrai tas žmogus, kurio kritika yra tikslinga bei naudinga, tuomet vertėtų tiesiog priimti kritiką ir netgi padėkoti už ją bei apmąstyti, ką vis dėlto Jums vertėtų keisti. Tačiau, jei kritika Jums sako žmogus, kuris labiau linkęs per kritiką išreikšti pašaipą, tada tikrai vertėtų nebijoti pareikšti, jog tokio asmens pasisakymas Jums tiesiog nėra įdomus.

 

3. Išmokite teisingai kritikuoti kitus. Aplinkinius kritikuoti taip pat reikia mokėti, o tai daryti kartais yra tiesiog būtina, kitaip Jus erzinantis kitų žmonių elgesys tiesiog kaups Jums neigiamų emocijų krūvą, o vėliau tiesiog galite imti ir pratrūkti. Taigi, kai jau imsitės kažką kritikuoti, nepamirškite, kad Jūsų sakomi pastebėjimai turėtų būti išsakyti draugiškai, adekvačiai bei tikrai geranoriškai ir neskaudinant kitų.

4. Išmokite tinkamai išreikšti savuosius prašymus. Žinokite, kad Jūs turite visišką teisę gauti tai, kas Jums yra reikalinga bei nebijokite atstovauti savo interesų. Priešingu atveju, Jūs tiesiog negalite pykti ant aplinkinių ir sakyti, kad niekas nepaiso Jūsų norų bei nuomonės. Todėl nebijokite drąsiai sakyti savo nuomonės, o kai reikia, taip pat turite nepabūgti ir paprašyti kitų žmonių pagalbos. Žinokite, iš tikrųjų dauguma žmonių dažniausiai būna patenkinti, kai gali padėti, kadangi jiems leidžiate pasijausti svarbiais.

5. Mokėkite sakyti bei priimti komplimentus. Patikėkite nuoširdžiai ir atvirai išsakytas komplimentas jokiu būdu nėra pataikavimo ar meilinimosi ženklas. Todėl, jeigu tikrai pastebėjote kažką, kas Jus sužavėjo kitame asmenyje, tada nebijokite ir tiesiog pasakykite jam tai. Svarbu, be abejo, ir pačiai tinkamai reaguoti į komplimentus. Taigi, jeigu Jūs kažkas pagyrė, tiesiog tvirtai atsakykite: AČIŪ!

Apie grožio klubą

Grožio Klubas

Išskirtiniai stiliaus, mados, grožio bei sveikatos patarimai kuriais gali pasinaudoti visi.

Komentarai

Spauskite čia ir komentuokite