Sveikata

Kamisimo terapija

Kamisimo terapija

“Išmokime paliesti tylą savyje, suprasti, kas šiame gyvenime tikslinga”, kažkada rašė vienas Tibeto poetas. Kiekvienas žmogus yra vienintelis ir nepakartojamas Dievo kūrinys. Čia, kūne yra šventosios upės, čia, yra saulė ir mėnulis. Nėra kitos tokios palaimingos tvirtovės, kaip žmogaus kūnas.

Kiekviename iš mūsų glūdi pilnatvės šaltinis, kiekvienas iš mūsų širdies gilumoje svajoja būti atrastas ir suprastas.

Šiame technikos amžiuje mes aprūpinti viskuo, rinka perpildyta nuo pasiūlos. Aišku, viskas skirta mūsų komfortui: automobiliai, mobilūs telefonai, kompiuteriai… Tačiau mes nebesugebame jausti psichologinės ir dvasinės pilnatvės bei džiaugtis viskuo, ką mums suteikia gyvenimas. Kenčiame nuo psichologinio ir dvasinio disbalanso bei jaučiamės izoliuoti. Viduje tuštuma ir vienišumo jausmas. Pasitenkinimo ir vidinės ramybės nepadeda sugrąžinti nei uždirbami pinigai, nei visa tai, ką galime už juos įsigyti – materialus komfortas. Pagal statistinius duomenis, kas antras Lietuvos gyventojas vartoja vienokius ar kitokius antidepresantus.

Japoniškas masažas kamisimoŽmogus sutvertas taip, kad psichologiškai ir dvasiškai stiprus pasijaučia tuomet, kai jaučia, kad yra mylimas. Rankos paspaudimas, apkabinimas, lytėjimas mums suteikia emocinę šilumą. Kad pasijaustume psichologiškai stiprūs, per dieną reikia pajusti apkabinimą, apkabinti kitus 28 kartus, teigia psichologai. Gimus kūdikiui prisilietimo pojūtis yra pirmasis, todėl sąmoningai ar ne, likusį savo gyvenimą žmogus visada trokšta ir siekia pajusti kito prisilietimą, artumą, rūpestį. Prisilietimo pojūtis įžiebiamas pirmasis ir užpučiamas paskutinis – kai akys senai jau būna mus išdavusios, rankos tebėra ištikimos šiam pasauliui. “Niekas, išskyrus jutimus, nepagydys sielos, lygiai taip, kaip niekas, tik siela neišgydys juslių.” (Oscar Wild).

Lytėjimas suteikia nepakartojamą saugumo jausmą, padeda suprasti, jog esame mylimi. Meilė – tai psichologinio ir dvasinio stabilumo pagrindas. Jos trūkumą, alkį mes nešame per visą savo gyvenimą. Patys to nesuvokdami, reikalaujame meilės iš artimo žmogaus ir net iš visų kitų, su kuriais mums tenka susidurti. Mūsų poreikis meilei – tai varomoji jėga, priverčianti suktis visą pasaulį ir eiti į priekį. Deja, šiame amžiuje yra garbinama aiški logika ir materija, o meilė suvokiama kaip mažiau reikšmingas dalykas.

Pirmą kartą Lietuvoje pristatyta metodika KAMISIMO nėra vien tik įprastinė masažo technika. Tai masažo filosofija, apimanti visą mumyse ir aplink mus esančią erdvę, nugramzdinanti žmogų į vidines gelmes, patenkinanti visas jo jusles: bendravimą, skonį, regėjimą, kvapą, garsą, lytėjimą. Paduodami puodelį arbatos, sukurdami jaukią svetingą aplinką, pasitelkiant kvapų, muzikos, spalvų terapijas bei ramų, paslaugų bendravimą (ypač svarbus balso tembras), lytėjimo kultūrą. Visa tai leidžia sukurti ypatingą aplinką, kurioje žmogus jaučiasi komfortabiliai, saugiai. KAMISIMO terapija padeda atverti erdvę, kuri yra neprieinama, naudojant kitas masažo technikas. Tai kelias į kitokios aplinkos suvokimą ir sugebėjimą visą tai perteikti klientui. Ši terapija orientuota į kliento psichologinės ir dvasinės harmonijos atkūrimą, išsaugant jo asmeninę erdvę, privatumą. KAMISIMO terapija – tai japoniška lytėjimo kokybė. Tai tarsi joga kūnui, motinos sūpavimas dvasiai, meditacija sielai.

Kiekvieną žmogų KAMISIMO veikia individualiai, nes kiekvienas iš mūsų yra skirtingas. Šios terapijos metu sustabdomas vidinis “bėgimas”, stresas, kiekvienas “susitinka” su savuoju “aš”, ir tik tada mes esame pajėgūs priimti teisingus sprendimus. Tik pilnavertis poilsis, “įjungia” vidinius organizmo rezervus, kurie padeda atstatyti žmogaus vidines galias ir pilnai atverti jo kūrybiškumą. Žmogaus organizmas sukurtas tobulai, tik reikia sugebėti jį pajusti, subalansuoti, “duoti” impulsą, kad įvyktų atsinaujinimas. KAMISIMO terapijos dėka paliečiama vidinė žmogaus gelmė, kuri leidžia jam atsiskleisti. “Ieškau ir geidžiu prieglobsčio savyje, erdvės ar taško, kur esu Aš, kur manęs nesiekia pasaulis” (H. Hesė).

Apie grožio klubą

Grožio Klubas

Išskirtiniai stiliaus, mados, grožio bei sveikatos patarimai kuriais gali pasinaudoti visi.

Komentarai

Spauskite čia ir komentuokite