Oda

Veido odos priežiūra vyrams

Veido odos priežiūra vyrams

Kažkadaise kosmetikos pramonė labai mažai dėmesio skyrė vyrų odos priežiūrai. Standartiškai gamino visiems odos tipams skutimosi putas, losjonus, kremus. Tik neseniai buvo susigriebta, kad vyrų oda taip pat turi savo problemas, poreikius. Tad dabar jau gaminamos specialios vyrų odos priežiūrai skirtos linijos.

Greičiausiai dėl tokio mažo dėmesio vyrai yra susidarę nuomonę, kad kosmetikos kabinetas yra tik moterims. Taigi, toks požiūris jau senamadiškas, nes vyrų oda taip pat reikalauja priežiūros, konsultacijų, masažų, veido valymų. Dėl netinkamos veido priežiūros atsiranda tokių problemų, kad kreipiantis pagalbos, kosmetologui trumpam būna sunku susivokti, nuo ko pradėti gydyti įsisenėjusią problemą. Kad taip neatsitiktų Jums – pasidomėkite savo odos tipu, pagal tai pasirinkite priežiūros priemones ir stenkitės teisingai prisižiūrėti savo odą.

Kosmetologės komentaras:

“Vyrai, išmeskite stereotipus – drąsiai lankykitės kosmetikos kabinetuose ir jums bus suteikta aiški, išsami informacija ir pagalba.”

Jeigu tik dabar pradėjote domėtis veido odos priežiūra vyrams, Jums pravartu susipažinti su šiais dalykais. Oda paprastai skirstoma į keletą pagrindinių tipų:

Normali oda
Riebi oda
Sausa oda

Žymiai detaliau apie veido odos tipus ir kaip jie nustatome jau rašėme šiame straipsnyje (rekomenduojame paskaityti).

Be to, vyrų oda, kaip ir moterų, turi šias problemas:
• Mišri oda
• Jautri oda
• Kuperozė
• Drėgmės trūkumas
• Miliumai
• Pridususi oda
• Atoniška oda

Normali oda (vyrų)

Dauguma vidutinio amžiaus vyrų turi normalią odą.
Požymiai. Oda lygi, švari, poros neišsiplėtusios, nėra inkštirų, pleiskanų, riebių porų.
Priežiūra. Šią odą labai lengva prižiūrėti. Reikia turėti skutimosi putas normaliai odai, losjoną po skutimosi normaliai odai, naktinį drėkinantį kremą normaliai odai ir dieninį kremą su UV filtrais (vasarą-rudenį-pavasarį), žiemą naudoti apsauginį kremą nuo šalčio.

Riebi oda (vyrų)

Priežastys. Šią odą vyrams daugiausiai lemia genai, gali turėti įtakos hormoniniai sutrikimai. Riebalinės liaukos pradeda gaminti per daug riebalo.
Požymiai. Teka riebalai, poros išsiplėtusios, daug inkštirų, spuogų. Šie bėrimai būna ne tik veido srityje, bet ir ant krūtinės, žastų, nugaros bei paausiuose.
Priežiūra. Turint kokią odą, reikia kreiptis į dermatologą. Po dermatologo konsultacijos, jam leidus, būtina kosmetikos kabinete atlikti veido valymą. Skutimosi putas pirkti skirtas jautriai odai. Losjonas turi būti spirituotas, naktinį kremą rinkitės gelio pavidale, skirtą riebios odos priežiūrai. Reikia turėti apsauginį kremą nuo saulės skirtą riebiai odai. Žiemą – riebesnį, maitinantį kremą nuo šalčio. Rekomenduojama skustis ne su peiliukais, o su elektrine skutimosi mašinėle. Dienos bėgyje bent 2-3 kartus riebalų perteklių valyti spirituotu losjonu.

Sausa oda (vyrų)

Požymiai. Sausa išdžiūvusi, pleiskanota, šiurkšti oda. Jaučiamas tempimas.
Priežastys. Lemia genetinės priežastys, dažnas spiritavimas, skysčių nevartojamas, augalinės kilmės riebalų nevartojimas, netinkamos kosmetikos naudojimas ar kosmetikos nevartojimas.
Priežiūra. Reikia turėti jautriai odai skirtas skutimosi putas. Losjonas turi būti bealkoholinis. Kremai su augaliniais aliejais (migdolų, avokadu, jojobos, su karotinu), t. y. maitinantys. Dieną būtina naudoti apsauginį kremą nuo saulės, žiemą – nuo šalčio.

Mišri oda

Požymiai. Mišri oda blizga T zonoje ( kakta, nosis, smakras).
Priežiūra. Skutimosi putos gali būti skirtos normaliai odai, tačiau losjonus reikėtų turėti 2-jų rūšių: spirituotą ir bealkoholinį. Po skutimosi T zoną tepti spirituotu toniku, likusią dalį – nespirituotu. Naktinis kremas gali būti vaisinio – augalinio pagrindo, drėkinantis. Dieną būtina naudoti apsauginį kremą nuo saulės, žiemą – nuo šalčio.

Jautri veido oda vyramsJautri oda

Priežastys. Lemia genai, dažnas spiritavimas, netaisyklingas kosmetikos naudojimas, šaltis, karštis, alergija, stresas.
Požymiai. Jautri oda būna dviejų fazių:
1. Jautrumo fazė (oda būna paraudusi, dėmėta, “nusėta” lopais, kaista, tempia, skauda, peršti, jaučiamas karštis) tokiu atveju reikia nedelsiant kreiptis į dermatologą.
2. Nejautrumo fazė (kai praeina paūmėjimas)
Priežiūra. Visas priežiūros rinkinys turi būti skirtas jautriai odai: putos, losjonas, kremas. Svarbu: skutimosi peiliukai turi būti neatšipę, losjonas – nespirituotas! Turint jautrią odą patartina geriau skustis su elektrine skutimosi mašinėle, nei su peiliukais. Dieninis kremas turi būti vasarą su apsauga nuo UV saulės spindulių jautriai odai, žiemą – kremas nuo šalčio taip pat jautriai odai.

odos kuperozė vyramsKuperozė

Tai odos paviršinių kraujagyslių išsiplėtimas.
Požymiai. Odos paviršiuje matomas kraujagyslių tinklelis.
Priežastys. Lemia genai, alkoholio vartojimas, hipertonija (aukštas kraujo spaudimas), saulė, temperatūrų kaita.
Priežiūra. Skutimosi putas geriau naudoti skirtas jautriai odai, losjoną bealkoholinį. Naktinis kremas turi būti su vitaminu C, kaštonų ekstraktu, ginkmedžio ekstraktu. Tokią odą būtina saugoti nuo saulės ir šalčio!

Sausa veido oda vyramsDrėgmės trūkumas

Požymiai. Odą tempia, traukia, pleiskanoja. Poros atviros, išsiplėtusios, bet švarios, be inkštirų.
Priežastys. Lemia odos senėjimas, temperatūrų kaita, saulė, spirituotos kosmetinės priemonės, džiovinanti kosmetika.
Priežiūra. Negalima naudoti jokių spirituotų priemonių. Skutimosi putas rinktis skirtas jautriai odai, losjoną bealkoholinį, naktinį kremą– drėkinantį. Odą būtina saugoti nuo saulės ir šalčio!

Veido odos miliumaiMiliumai

Požymiai. Tai tokie balti taškeliai ant odos, kurie labai panašūs į manų kruopas.
Priežastys. Miliumai atsiranda, kai oda nuo sausumo suragėja, tada neleidžia iš porų išeiti riebalams.
Priežiūra. Reikia atsirinkti, kokiam odos tipui priklauso jūsų oda ir vadovautis to tipo priežiūros taisyklėmis.
Miliumai naikinami praduriant juos adata, tačiau šią procedūrą reikia daryti kosmetikos kabinete.

Pridususi odaPridususi oda

Pridususi oda – tai riebios odos anomalija, kurią gydyti reikia patikėti specialistams.
Požymiai.  Poros užkimštos riebiu sekretu ir nešvarumais (juodas apelsinas). Juos spaudžiant – lenda gilyn. Daugiausia būna kaktos, nosies, smakro srityse.
Priežastys. Pridususi oda dažniausiai atsiranda esant labai dideliam hormonų disbalansui, kai ypatingai gaminasi riebus sekretas, ir kai sumažėja odos drėgmė. Dažniausiai oda tokia pasidaro, kai ji sausinama spiritavimo priemonėmis, o apie drėkinimą užmirštama.
Priežiūra. Gydoma tik kosmetikos kabinetuose.

Atoniška oda (odos elastozė)Atoniška oda (elastozė)

Atoniška oda – tai odos anomalija, kurią gydyti reikia patikėti specialistams. Tai odos tonuso nebuvimas.
Požymiai. Oda suglebusi, papilkėjusi.
Priežastys. Staigus svorio netekimas, po sunkių ligų ar tiesiog dėl odos senėjimo.
Priežiūra. Gydoma ženšeniu ir masažais.

Apie grožio klubą

Grožio Klubas

Išskirtiniai stiliaus, mados, grožio bei sveikatos patarimai kuriais gali pasinaudoti visi.

Komentarai

Spauskite čia ir komentuokite