Stilius

Intuicijos lavinimo pratimai

Intuicijos lavinimo pratimai

Intuiciją gali išsiugdyti kiekvienas, tereikia šiek tiek pasistengti ir įgyti tam tikrų įgūdžių, kurių užuomazgas mes visi ir taip jau turime. Prakalbus apie intuiciją, šioje srityje, be abejo, Šerlokas Holmsas – nepralenkiamas. Šis legendinis seklys mokėjo atskleisti net ir didžiausias paslaptis. Daugelis garsių filosofų, ypač Imanuelis Kantas, nuolat pabrėždavo, kokia svarbi intuicija kasdieniame gyvenime ir kiek daug įtakos ji turi asmenybės raidai.

Karlas Gustavas JungasPasak Karlo Gustavo Jungo, intuicija – tai viena iš keturių pačių svarbiausių žmogaus proto funkcijų, greta pojūčių, mąstymo ir jausmų. Intuiciją jis laikė pačia svarbiausia psichologine funkcija, tarpininke tarp suvokimo ir pasąmonės. Kaip galima tobulinti savo intuiciją ir įvaldyti tai, ką gebėjo Šerlokas Holmsas?

1. Tobulink savo pastabumą. Vienas paprasčiausių būdų intuicijai lavinti – treniruoti savo pastabumą. Išmok dekoduoti informaciją, kurią gauni savo 5 pojūčiais. Per “treniruotę” pasistenk sutelkti dėmesį į kokį nors žmogų ar daiktą. Išskirk, kas jame ypatingo, kas – kaip visų, o kas iškrenta iš konteksto. Ką galėtų reikšti jo aprangos detalės, manieros? Tokią treniruotę ypač patogu atlikti važiuojant autobusu, ko nors lūkuriuojant gatvėje ar stovint eilėje.

2. Medituok. Meditacija leis tau atsipalaiduoti ir apvalyti savo protą, kad galėtum lengvai suvokti, kas vienoje ar kitoje situacijoje svarbu. Taip pat tau vertėtų išmokti bent keleto skirtingų relaksacijos praktikų, kurios padėtų atgauti jėgas reikiamą akimirką ir maksimaliai susikoncentruoti ties tau rūpimais dalykais. Meditacija taip pat padės vystyti pastabumą, nes ji moko dėmesio koncentracijos, visiškai atsijungti nuo to, kas trukdo ir nenusipelnė tavo dėmesio.

3. Mokykis kūno kalbos. Parašyta daugybė knygų ir straipsnių apie tai, kaip išmokti kūno kalbos. O gal kartais teko žiūrėti ir serialą “Melo teorija”, kuriame puikiai atskleidžiama, kaip menkutis akies virptelėjimas gali atskleisti itin kruopščiai slepiamas mintis? Serialo kūrėjai tikina, kad ekrane pateikiamos žinios apie kūno kalbą – kuo tikriausios, šiek tiek prasilenkia su tikrove tik iš to padaromų išvadų sparta. Kuo geriau išmanysi kūno kalbą, tuo giliau pažinsi greta tavęs esančius žmones!

4. Spręsk galvosūkius. Tam, kad patreniruotum savo kaip stebėtojos įgūdžius, kuo dažniau spręsk įvairių galvosūkių. Tinka viskas – ir skirtumų ieškojimas panašiuose paveikslėliuose, ir paslėptų žodžių ar objektų paieška piešiniuose. Jei praktikuosiesi pakankamai dažnai, jau netrukus tavo intuicija pastebimai išlavės, o tave vis dažniau aplankys genialios įžvalgos: “ir kaip aš nepastebėdavau to anksčiau?”

5. Būk kantri. Intuicijos nepagerinsi per keletą valandų, todėl apsišarvuok kantrybe. Mokytis užtrunka, o tu niekur neskubi. Nes jei tik pamėgini paskubinti įvykius, praleidi daugybę smulkmenų, kurios galbūt visiškai pakeistų tau rūpimų dalykų esmę. Nėra vieno universalaus būdo išmokti kantrybės, tau padės tik tavo pačios valia ir disciplinuotumas.

6. Išmok išklausyti. Visų pirma – tiesiog būk dėmesingesnė su tavimi kalbantiems žmonėms. Ne tik išgirsk, ką jie šneka, bet ir analizuok, kodėl šneka būtent taip. Sakoma, kad geras klausytojas įsimena ne tik tai, kas buvo pasakyta, bet ir tai, kas nebuvo pasakyta: visus stabtelėjimus ir pauzes, kurios paprastai turi savo atskirą istoriją.

7. Nenuvertink žmonių. Visi mes esame unikalios asmenybės ir gebame kur kas daugiau, nei kiti apie mus žino. Todėl neleisk kad tave apgautų akivaizdūs dalykai: vien dėl to, kad kažkas tvirtai pareiškė savo nuomonę, ji dar nebūtinai teisinga.

Apie grožio klubą

Grožio Klubas

Išskirtiniai stiliaus, mados, grožio bei sveikatos patarimai kuriais gali pasinaudoti visi.

Komentarai

Spauskite čia ir komentuokite